قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار شهرداری / شهردار بجنورد: برخی ادارات، ساخت و ساز غیرمجاز انجام می دهند

شهردار بجنورد: برخی ادارات، ساخت و ساز غیرمجاز انجام می دهند

بجنورد- ایرنا- شهردار بجنورد گفت: برخی از ساخت و سازهای دستگاه های اجرایی در مرکز استان خراسان شمالی بدون پروانه است که برخوردهای قانونی شهرداری با آنان بعضا به برخوردهای فیزیکی می انجامد.
شهردار بجنورد: برخی ادارات، ساخت و ساز غیرمجاز انجام می دهند
به گزارش ایرنا، روح الله براتیان دوشنبه در جمع شهرداران این استان اظهار کرد: برخوردهای قانونی شهرداری با ساخت و سازهای غیرقانونی، به قطع انشعاب توسط دستگاه های خدمات رسان منجر می شود.
شهردار بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های دولت برای بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: شهرداران دبیر ستاد مزبور در شهرها هستند اما، اختیار کمی در زمینه مدیریت اعتبارات این بخش دارند.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات مالیاتی شهرداری بجنورد تصریح کرد: اکنون این شهرداری به علت بدهی 15 میلیارد ریالی به اداره کل امور مالیاتی، درگیر پرونده کیفری شده است این در حالی است که 620 میلیارد ریال مطالبه داریم.
براتیان گفت: متاسفانه تعامل شهرداری با سایر دستگاه ها یک طرفه شده است اما، توضیح بیشتری در این زمینه ندارد.
وی با اشاره به گلایه نهادکتابخانه های عمومی استان از اینکه سهم کتابخانه ها از محل نیم درصد درآمدهای شهرداری ها پرداخت نمی شود افزود: شهرداری بجنورد بیش از آنچه در پرداخت سهم کتابخانه ها تکلیف داشته، به این نهاد کمک کرده است به طوری که زمین به ارزش 90 میلیارد ریال به کتابخانه ها اختصاص داده است و این رقم معادل 40 برابر اعتبار از محل نیم درصد درآمدهای شهرداری است.
براتیان، خواستار افزایش حقوق و مزایای دریافتی شهرداران شد و گفت: حقوق شهرداران در مقایسه با سایر مدیران کم است.
شهردار بجنورد خواستار تشکیل شرکت تعاونی مسکن شهرداران شد و اظهار کرد: امید است با این تعاونی، مشکلات مسکن شهرداران رفع شود.
استان 863 هزار نفری خراسان شمالی دارای 22 شهر است که حدود 52 درصد جمعیت این خطه در شهرها سکونت دارند.

درباره ی farhadadmin

مطلب پیشنهادی

سم پاشی معدن زباله

صبح امروز کار سم پاشی معدن زباله توسط خدمات منطقه دو شهرداری بجنورد به انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *