قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / کاشت ۴۰ هزار درختچه زینی و گیاه سازگار با کم آبی در فضای سبز شهری

کاشت ۴۰ هزار درختچه زینی و گیاه سازگار با کم آبی در فضای سبز شهری

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد گفت: ۴۰ هزار از انواع درختچه های رز، پامپاسگراس، پیچ امین الدوله، خرزهره و پاپیتال سازگار با کم آبی جهت مقابله با بحران آب در فضای سبز شهری کاشت شده است
مهماندوست گفت : بحران آب و مسئله تغییرات اقلیم ، موضوعی جدید یا مختص کشور ایران نیست . این بحران مسئله ای است که بیشتر کشور های دنیا به صورت جدی با آن مواجه هستند .
وی افزود : کشور ایران نیز به علت قرار گرفتن در کمربند خشک جغرافیایی و نوار بیابانی جزو مناطق کم باران جهان به شمار می آید .
مهماندوست گفت : با این شرایط ، مهمترین مشکلی که کشور ما با آن مواجه است استرس آبی می باشد .
مهماندوست در ادامه گفت: جهت مقابله با این مشکلات، برنامه ریزی جهت مدیریت منابع آبی و از طرفی توسعه فضای سبز شهری از ضروریات جامعه ما می باشد که بایستی در سطح کلان به آن بپردازیم.
رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد بیان داشت : سازمان نیز به عنوان متولی اصلی فضای سبز شهری ، برنامه ریزی های مدونی از جمله تغییر الگوی کاشت و متعاقبا کاهش تبخیر و تعرق ، افزایش راندمان آبیاری در فضای سبز و کاهش هزینه های حفظ و نگهداری را در دستور کار خود قرار داده است.
وی حذف چمن به عنوان گیاهی با نیاز آبی بالا و جایگزین شدن درختان، درختچه های زینتی و گیاهان سازگار با اقلیم منطقه را از اولین برنامه در این خصوص بر شمرد و تصریح کرد : در این راستا سازمان اقدام به آماده سازی ۴۰ هزار از انواع درختچه های رز ، پامپاسگراس ، پیچ امین الدوله ، خرزهره و پاپیتال جهت کاشت در فضای سبز نموده است .
مهماندوست عنوان کرد : این درختچه ها در بلوار ولایت ، بلوار امام رضا ، بلوار نیروگاه ، بلوار فرودگاه ، میدان شهید، میدان بازرگانی ، میدان شهید محمدزاده کاشته خواهد شد .
مهماندوست گفت : دومین اقدام در راستای مقابله با خشکسالی اجرای آبیاری مکانیزه ( قطره ) در بلوار ولایت و بلوار فرودگاه می باشد .
وی افزود : تاکنون آبیاری بارانی در بلوار مصلی ، پارک هجرت ، بلوار خلیج فارس ، میدان امام رضا میدان بهداری ،بخشی پارک های شهربازی و بش قارداش اجرا شده است .
مهماندوست افزایش استفاده از پساب در پارک جنگلی جاوید را از برنامه های سازمان برشمرد و تاکید نمود این برنامه به منظور کاهش فشار بر منابع آب های زیرزمینی و استفاده بهینه از پساب شهری است .
رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد در خاتمه گفت : این سازمان در تلاش است تا با تغییر الگوی کشت در فضای سبز شهری بتواند گام موثری برای کاهش مصرف آب در شهر بجنورد بردار

درباره ی farhadadmin

مطلب پیشنهادی

دیدار شهردار بجنورد بهمراه دکتر قربانی نماینده مجلس ، با دکتر روستا عضو هیئت مدیره و معاون سازمان بازآفرینی شهری کشور

دیدار شهردار بجنورد بهمراه دکتر قربانی نماینده مجلس  ، با دکتر روستا عضو هیئت مدیره …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *