قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / تدوین بسته های سرمایه گذاری شهری برای سرمایه گذاران خارجی

تدوین بسته های سرمایه گذاری شهری برای سرمایه گذاران خارجی

شهردار بجنورد جزئیاتی از همایش سرمایه گذاری بین المللی در بجنورد طی روزهای ۲۸ و ۲۹ تیر ماه و پیش بینی ۱۲۰ میز مذاکره و بسته های سرمایه گذاری تدوین شده برای ارائه به سرمایه گذاران خارجی را تشریح کرد.

«براتیان» به خبرنگار ما گفت: یکی از مباحثی که جزو سیاست های شهرداری ها شده، بحث استفاده از منابع اشخاص حقیقی و حقوقی خارج از کشور به منظور توسعه شهری است.

وی افزود: از آن جایی که بحث سرمایه گذاری در شهرداری کار جدیدی است، تصمیم گرفتیم این سیاست را به شکل علمی پیگیری کنیم و در نتیجه از یک گروه مشاور سرمایه گذاری در شهرداری تبریز که برای اولین بار در سال ۸۳ پایه گذاری شد و بخش عمده ای از هزینه های شهرداری این شهر را تأمین می کرد، خواستار همکاری  و مشاوره در شهرداری بجنورد شدیم.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری ها در نهایت منجر به انعقاد یک قرارداد مشاوره سرمایه گذاری شد و یک تیم ۶۰ نفره از افراد و استادانی که بحث سرمایه گذاری تبریز  و ۵ استان  را در شهرداری ها مدیریت می کنند، از ۶ ماه گذشته پس از انعقاد قرارداد، در بجنورد هم مستقر شدند.

وی تهیه CDS شهری را یکی از کارها طی مدت ۶ ماه ذکر کرد و ادامه داد: اعضای این تیم تاکنون مباحث سرمایه گذاری، برندینگ شهری و فرصت های سرمایه گذاری در بجنورد را شناسایی کرده اند.

به گفته وی، از ۶ ماه گذشته طی همکاری با استاندار، هر هفته جلسات توجیهی سرمایه گذاری برگزار می شد که به دستور استاندار مقرر شد مدیران شهرداری های دیگر شهرها و دستگاه های استان نیز در این کارگاه های آموزشی شرکت کنند تا موضوع سرمایه گذاری به صورت استانی ادامه یابد.«براتیان» اضافه کرد: پس از این نشست ها، بسته های سرمایه گذاری در رابطه با توسعه شهری آماده واگذاری شد و به همین منظور ۱۲۰ میز مذاکره در این همایش برای سرمایه گذاران پیش بینی شده است.

وی با اشاره به این که استاندار به عنوان رئیس شورای راهبردی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار به عنوان جانشین رئیس شورای راهبردی در این همایش حضور دارند، گفت: تاکنون ۵۰ شرکت خارجی از کشورهای ایتالیا، چین، مالزی، هند و دیگر کشورها برای حضور در این همایش ثبت نام کرده اند و سرمایه گذاران داخلی هم دعوت شده اند و ۱۲۰ میز سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.به گفته وی، با ارائه بسته های سرمایه گذاری، این بسته ها تبدیل به تفاهم نامه می شود و اجرای پروژه را در پی خواهد داشت که امیدوارم با این اتفاقی که می افتد بتوانیم در بحث جذب سرمایه گذاران داخلی برای توسعه شهری بجنورد اقدام کنیم.

وی با بیان این که سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران مقیم خارج از کشور، سرمایه گذاران داخلی و خارجی انجام می شود، افزود: از آن جایی که هنوز تا زمان برگزاری همایش فرصت باقی است، سرمایه گذاران همچنان در حال ثبت نام برای حضور در این همایش هستند.

به گفته وی، شورا و شهرداری با همکاری استانداری، بانی این موضوع هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز در این باره گفت: امسال فرصتی پیش آمد تا شهرداری همایشی برگزار کند که در این همایش ۱۲۰ میز مذاکره پیش بینی کرده ایم و تاکنون ۵۰ سرمایه گذار خارجی و ایرانیان مقیم خارج اعلام آمادگی کرده اند.

درباره ی farhadadmin

مطلب پیشنهادی

‍ روشنایی و زیبایی مهمان معابر شهر بجنورد می شود

‍ روشنایی و زیبایی مهمان معابر شهر بجنورد می شود به همت معاونت خدمات شهری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *