قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / درختان سطح شهر و پارکهای جنگلی در بجنورد هرس می شود.

درختان سطح شهر و پارکهای جنگلی در بجنورد هرس می شود.

رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد خبر داد:
درختان سطح شهر و پارکهای جنگلی در بجنورد هرس می شود.

رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد با بیان این خبر گفت :این عملیات همچون سنوات گذشته به منظور افزایش تولید شاخه های جوان ،فرم دهی درختان و حذف شاخه های خشک و آلوده به امراض و بیماری های قارچی ، از اواسط آذر ماه آغاز شده است .
عباسعلی مهماندوست گفت :‌ اجرای پروژه هرس درختان در پارکهای جنگلی الهیه و دوبرار به طور کامل اجرا شده است .
وی افزود : در حال حاضر عملیات هرس درختان به ویژه توت و زبان گنجشک در سطح شهر در بلوار ولایت ، بلوار نیرو گاه ، پارکهای خطی ۳۲ متری ، بلوار معلم ،بلوار شهدای امامی فر، خیابان تختی و… در حال اجرا می باشد .
مهماندوست عنوان کرد : امسال یکی از شاخص ترین کارهایی که در بحث هرس درختان در دستور کار سازمان قرار گرفت است هرس شدید درختان زبان گنجشک می باشد.
مهماندوست گفت : در سال های اخیر اکثر درختان زبان گنجشک موجود در فضای سبز شهری ضعیف و مبتلا به بیماری های قارچی بوده که نیازمند مبارزه شیمایی گسترده می باشد؛ از طرفی به دلیل آلودگی های زیست محیطی و محدودیت های موجود، امکان سمپاشی وسیع درسطح شهر وجود ندارد .
وی افزود : علاوه بر مشکلات مطرح شده از لحاظ ظاهری نیز درختان زبان گنجشک دچار کاهش سطح سبز و بذر فراوان می باشند که دارای منظری نازیبا است .
مهماندوست هرس و بازپیرایی شدید درختان زبان گنجشک را کاملا کارشناسی شده برشمرد و تصریح کرد جهت رفع مشکل درختان زبان گنجشک، سال گذشته این عملیات به صورت آزمایشی، در بخشی از پارکهای خطی ۳۲ متری اجرا شد که نتایج مطلوبی بدست آمد به همین علت در سال جاری در سطح وسیعی اجرا گردید .
مهماندوست با اشاره به اینکه بهترین فصل برای هرس ، زمانی است که گیاه فاقد پوشش گیاهی می باشد تاکید کرد در انجام عملیات هرس به نوع درخت، سن آن، موقعیت، سلامت، فرم اولیه و شدت میزان هرس در سال‌های قبل توجه می‌شود.
وی از دیگر اهداف اجرای هرس را برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی، زیباسازی منظر شهری، ایجاد دید کافی در تقاطع‌های اصلی و فرعی و رضایتمندی برای شهروندان برشمرد.
رئیس سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری بجنورد هرس زمستانه را عامل مهمی برای جوان سازی ، تحریک به رشد وتقویت شاخه های تولید شده در سال آینده بیان کرد و در ادامه افزود: جمع آوری و انتقال سریع سرشاخه ها و رعایت نکات ایمنی از مواردی است که گروه عملیات هرس به منظور جلوگیری از هر گونه خطر احتمالی ملزم به اجرای آن می باشند.

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

تولید بیش از ۱۲۰ هزار گلدان گل پاییزه در گلخانه نهالستان شهرداری

تولید بیش از ۱۲۰ هزار گلدان گل پاییزه در گلخانه نهالستان شهرداری   رئیس سازمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *