قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر

‍ (ولین تجربه درآمد زایی شهرداری بجنورد با پرورش کرم ابریشم به نتیجه نشست
سازمان سیما و منظرشهری شهرداری بجنورد که درروزهای شیوع کرونا یکی از سازمانهایی بود که خدمات گسترده ای را ارائه کردند و بیشترین خسارات را نیز از محل تعطیلی اماکن تجاری فعال در پارکها دیدند ، دراولین تجربه استقلال مالی و درآمد زایی درسالی که به فرموده مقام معظم رهبری ( مدظل العالی ) سال جهش تولید نامیده شد ، اقدام به پرورش پیله کرم ابریشم کردند تا محکی زده باشند بر توانایی های بیشمار سازمانی که تاکنون کلیه فعالیتهایش را محدود به وظایف ازپیش تعریف شده کرده بود.
این اقدام با مدیریت بهینه بر امکانات و داشته های شهرداری که دارای درختان فراوان توت است و ازاین استعداد موجود برای تغذیه کرم های ابریشم استفاده شده و با بهره وری مناسب از ظرفیت پرسنل کارگری ؛ توانستیم تا اولین تجربه درآمد زایی سازمان سیما و منظرشهری با حداقل هزینه ها و برآورد بهره وری قریب به یک میلیارد ریال با موفقیت پشت سربگذاریم.
درادامه توضیحات شهرداری بجنورد را درپاسخ به مطالبی که دربرخی کانالهای مجازی دررد این اقدام شایسته شهرداری درج شده است ، به اطلاع عموم شهروندان عزیز می رسانیم :
– اختصاص ۴۵ روزه سالن بحران که پیشتر از آن بلا استفاده بوده و حتی در زمان شیوع ویروس کرونا نیز مورد بهره برداری قرار نگرفته بود ، شاید بهترین ظرفیت را برای اختصاص موقت مکان به پرورش پیله ها ایجاد کرده بود .
– سوله بحران تحت اختیار پیمانکاربوده و به شهرداری تحویل نشده بود اما برای ۴۵ روز پیمانکار مزبور لطف کرده و با توجه به بلا استفاده بودن مکان ، آنرا دراختیار همکاران سازمان سیما ومنظرشهری قرارداد.
– درکاربری سالن بحران هیچ تغییری ایجاد نشد ، جز نظافت و شستشوی مکانی که تاکنون بلااستفاده و بی مصرف به حال خود رها شده بود و حتی اگر شرایط بحرانی اتفاق می افتاد این مکان فاقد استانداردهای پذیرش و رفع بحران بود.
– بهره وری مناسب از پرسنل شاغل در بخش آبیاری و هرس با تقسیم وظایف و افزایش راندمان کاری
– استفاده از شاخه های هرس توت که درسالهای گذشته جزو مواد زاید باید امحا می شد اما امسال به تغذیه لاروها اختصاص یافت
– بکارگیری خانمها ی باغبان که همکاری پاره وقت با نهالستان و گلخانه سازمان داشتند
– استفاده از ظرفیت تجربه همکارسازمان که درکار پرورش پیله ابریشم کارآزموده بوده و درصد خطا و اشتباه و خسارات را به حداقل رساند
– خرید جعبه های حاوی کرم ابریشم ازسازمان جهاد با کمترین قیمت و بیشترین تعداد خرید جعبه (۲۶ جعبه حاوی قریب به یک میلیون کرم ابریشم)
– ایجاد فرصتی برای پرورش بیشترین نوغان دراستان که مثال زدنی است
– حضور دکتر یوسفی ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی وکارشناسان نوغان داری این سازمان که مشوق ما بودند در ادامه راهی که آغازگر آن بودیم.
– بازدید سه دوره کارشناسان جهاد کشاورزی از فرایند پرورش و بهره وری و برآورد تلفات ۳۰ درصد درحالیکه به گواه کارشناسان جهاد تلفات به کمتر از ۲/ ۱ رسیده بود که جای قدردانی از زحمات و همت شبانه روزی پرسنلی دارد که سازمان سیما و منظرشهری را نه یک مکان برای خدمت و کسب روزی بلکه خانه خود می دانند و برای ارتقای آن ازهیچ تلاشی فروگذارنیستند.
– دوره نوغان داری طی یک بازه زمانی ۴۵ روزه اتفاق می افتد که درمقایسه با ظرفیت درآمدزایی که تولید می کند فرصتی طلایی برای سازمان محسوب می شود.
– درگام دوم استقلال مالی و درآمد زایی ، این سازمان درحال تدارک برنامه ای است که بزودی شاهد آن خواهیم بود (ایجاد استخر پرورش ماهی )
– با شرایط اقتصادی این روزهای کشورمان ، ایجاد ظرفیت های درآمد زایی و کمک به استقلال مالی سازمانی یک تعهد و یک وظیفه انقلابی است که باید سرفصل رئوس کار هر سازمان و هرپرسنل متعهدی باش د که دل درگرو استقلال و خودکفایی ایران اسلامی دارد .
– هم اکنون تجربه نوغان داری سازمان سیما و منظرشهری درحال بهره وری است .
– جا دارد از حمایت و درایت شهردار جوانمان جناب مهندس زارعی که تمام دغدغه شان را به توسعه و پیشرفت شهر اختصاص داده اند ، حمایت و پشتیبانی شورای محترم اسلامی شهر ، زحمات شبانه روزی مهندس خاکشور معاون خدمات شهری ، مهندس مهماندوست مدیرعامل سازمان سیما و منظرشهری ، مهندس قنبری کارشناس کاربلد سازمان ، آقای قهرمانی همکار با انگیزه که با خانواده محترمشان تجربه نوغان داری را درسازمان پیاده کردند ، تشکر کنیم ‍ سازمان سیما ومنظرشهری برای اجرای این تجربه با حداقل سرمایه وآورده ای که داشته تنها به مدد و پشتوانه پرسنلی که شب و روزشان را با علاقه وعشق به خدمت آمیخته اند ، پای درراه این تجربه گذاشت و ایمان داریم که قطعا این پایان کار نخواهد بود بلکه آغازی بر یک تجربه بی پایان از فعالیتهایی خواهد بود که می تواند ره آوردی از نبوغ اقتصادی و شکوفایی سازمانی را به همراه داشته باشد و باورداریم که به دست توانا و اندیشه بزرگ همکارانمان آغازگر جهادی خواهیم بود که ماندگار است و موثر و کارآمد و درتاریخ سازمان ازما به یادگار خواهد ماند.
– خوب است بدانیم گاهی با حرفی نسنجیده و از روی ناآگاهی بدون اینکه شاهد کیفیت کار باشیم و جزییات را بدانیم ، درک کنیم که چه ضربه جبران ناپذیری به روان و نبوغ و اراده افراد زحمت کشی وارد می کنیم که انگیزه را ازایشان سلب می کند و پرسنل را به انسانهایی فاقد ارزشهای سازمانی تبدیل می کند که تنها به فکر روزمرگی شان هستند و درتلاش برای فرار از مسئولیت تنها به سپری کردن ساعات مقرری شان می پردازند . با آرزوی توفیق برای همگان

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

دورنمای خدمات شهرداری بجنورد درگلستان شهر

دورنمای خدمات شهرداری بجنورد درگلستان شهر مشارکت دو برابری شهرداری درقبال عوارض پرداختی اهالی طی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *