قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / نشست شهردار بجنورد با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهر بجنورد

نشست شهردار بجنورد با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهر بجنورد

دکتروحیدی نماینده مجلس شورای اسلامی : اراده شهرداری بجنورد به ارائه خدمات در گلستان شهر و شهرک ولی عصر موجب بهبود وضعیت این مناطق شده است
جلسه مشترک شهردار و مدیران شهرداری بجنورد با نماینده مجلس شورای اسلامی دکتر وحیدی صبح امروز ۹ تیرماه ۹۹ درسالن جلسات شهردار برگزار شد.
محورهای گفتگو و تبادل نظر دراین جلسه به نقص قوانین ، چالش های شهرداری و درخواست حمایت نمایندگان از تحقق مدیریت یکپارچه شهری بود که از سوی مدیران شهرداری به آن اشاره شد.
شهردار بجنورد ضمن تقدیر از حضور دکتر وحیدی درجمع مدیران شهرداری بیان داشت: فروتنی ، شخصیت برجسته اجتماعی ، تجربیات حضورشما درشورای اسلامی و مسئولیتهایی که داشتید مایه قوت قلب ما است که نیروی قوی و با انگیزه در مجلس شورای اسلامی می تواند ازمدیریت شهری حمایت کند.
مهندس زارعی با ذکراینکه امروز جامعه ما دروضعیت بغرنج اقتصادی قراردارد و معتقدیم باید توقعاتمان از دولت را درحد معقول کاهش بدهیم ، بیان داشت: متاسفانه شهرداری ها در نبود حمایت دولت ، چالش های ریز ودرشت بیشماری را تجربه می کنند که درایت نمایندگان محترم خواهد توانست بخشی ازاین دغدغه و دل نگرانی های مدیریتی را مرتفع سازد.
نفس های ناوگان حمل و نقل عمومی بجنورد به شماره افتاده است
مهندس زارعی با اشاره به فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: رایزنی های صورت گرفته با استاندارمحترم انجام گرفته است و امیدواربه حصول نتیجه هستیم تا با خرید اتوبوس ، بخشی ازاین ناوگان نفس تازه کند .
خدمات جهادی ما در مناطق کم برخودار روحیه نشاط و امید را درشهروندان تقویت کرد
شهردار با ذکر برنامه های جهادی شهرداری درمناطق کم برخوردارشهری بیان کرد: تمرکز شهرداری درصادقیه و ناظرآباد طی ۶ ماه گذشته موجب تغییر بافت این مناطق شده است و رضایت شهروندان را به همراه دارد اما درنبود حمایت های دولتی نمی توانیم به ادامه این خدمات امیدوارباشیم .

‍ قیررایگان ادامه بخش خدمات عمرانی درمناطق ناکارآمد شهری
شهردار با ذکراینکه تاکنون دریافت قیررایگان برای خدمات در حواشی شهر محقق نشده است ، گفت: درصورت تحقق دریافت قیرمی توانیم گسترده خدماتمان به مناطق کم برخوردار را توسعه دهیم.
بافت فرسوده شهری ، سامان نیافته و دارای مشکلات بی شمار
مهندس زارعی شهردار بجنورد با ذکراینکه سیاستهای غلط درمدیریت بافت فرسوده منجر به توقف ساماندهی درهسته مرکزی شهرشده است ، گفت: شهروندان به احیای بافت فرسوده راغب نیستند .
دکتر وحیدی نماینده مجلس شورای اسلامی شهر : امیدواریم شهرداری هرساله محدوده ای تعیین کند و شهروندان محدوده دربافت فرسوده را ملزم به احیای بنا کند و درصورت عدم اقدام ، آن محدوده را برای مدت معینی از دریافت خدمات محروم کند ، حس رقابتی برای احیای بافتهای فرسوده ایجاد می شود .
وجود ۱۵۴ هکتار بافت فرسوده درشهرنیازمند ورود مدیران برای رفع مشکل است .
آزاد سازی معبر۶۲ متری و ۴۲ متری جنوب شهر درگرو خروج پادگان از بجنورد
شهردار بجنورد عنوان کرد: اگر مقدمات خروج پادگان از شهر فراهم شود دو معبر حیاتی شهر که کنترل کننده ترافیک شهری است آزاد سازی می شود .
زارعی: خواستار ورود نمایندگان محترم مجلس به حل مشکل درخروج پادگان ( واقع در انتهای منطقه ) از شهر هستیم.

‍ ۱۵۰یلیارد تومان مطالبات وصول نشده شهرداری بجنورد از دستگاههای اجرایی – شهرداری چشم انتظار مصوبه قانونی برای وصول
مهندس زارعی : باید به فکر ایجاد همگرایی بین دستگاهی باشیم.
بدهکاری شهرداری به تامین اجتماعی –– مبلغ جرایم ما مانعی برای تسویه اصل بدهی
مهندس زارعی در نشست مشترک با نماینده مجلس (دکتر وحیدی ) بیان داشت: بدهی به سازمان تامین اجتماعی ره آوردی جز افزایش سقف بدهی ها بابت جرایم دیرکرد نداشته و اهرم قوی سازمانی موجب توقیف اموال و اراضی شهرداری می شود.
مهندس زارعی ، تصویب قانون درآمدهای پایدار را لایحه خوبی در رفع دغدغه شهرداری ها دانست و گفت: امیدواریم با اصلاح این لایحه توسط نمایندگان محترم شاهد تحقق درآمدهای شهرداری ها باشیم.
عدم صدور مجوز برای املاک قولنامه ای و ایجاد تعارض درخدمات شهرداری :
شهردار بجنورد درادامه نشست مشترک مدیران شهرداری با نماینده مجلس شورای اسلامی (دکتر وحیدی ) به مشکل املاک قولنامه ای در حواشی شهر اشاره کرده و گفت: الحاق این مناطق به شهرو لزوم دریافت خدمات شهری از یک سو و عدم امکان صدور مجوز برای این املاک که تماما قولنامه ای هستند از سوی دیگر چالش های بیشماری را برای شهرداری ایجاد کرده است .
دکتر وحیدی : حواشی شهر ، روستاهایی بوده که درفرایند توسعه شهری به شهر الحاق شده است ، لذا نیازمند پیگیری دستور العمل از کمیته انطباق است تا بتوان برای اراضی فاقد سند هم تدبیری بکاربست.
تحقق شهر هوشمند نیاز امروز شهربجنورد
به گفته دکتر وحیدی ظرفیت شهربجنورد برای تحقق شهرهوشمند بالااست ومدیران باید همت کنند تا زیرساختهای لازم را ایجاد کنند.

‍دکتر وحیدی : ورود شهرداری به مدیریت زباله و کمپوست مسائل امنیتی و مشکلات اجتماعی را مرتفع می کند.
وحیدی : استانداری خراسان شمالی موضوع دفن گاه جدید را طی مصوبه استانی پیگیری کند.
شهردار بجنورد گفت: روزانه ۱۲۰ تن زباله شهری و ۳۰ تن زباله از اطراف جمع آوری می شود . مهندس زارعی ادامه داد: نیازمند دریافت و تحویل هرچه سریعتر دفن گاه جدید هستیم .
سهم حقابه اراضی کشاورزی که به شهرالحاق شده باید به شهرداری ها واگذار شود
دکتر وحیدی – نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات شهرداری در تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضاهای سبز شهری گفت: بخشی ازاراضی الحاقی به شهردرگذشته اراضی کشاورزی بوده و دارای سهم حقابه بودند ، این چاهها و سهم حقابه دروضعیت کنونی باید به شهرداری ها اختصاص یابد تا به نفع ایجاد ، توسعه و حفظ و نگهداری فضاهای سبزشهری مورد استفاده قرار بگیردو این اقدام نیازمند اقدام قانونی است .
شهرداراضافه کرد: ۹۹ درصد آبیاری فضاهای سبز از آب غیرشرب است اما برای برخی مناطق ازجمله شهرک فرهنگیان با مشکل آبیاری مواجه هستیم.

دکتروحیدی درادامه نشست با مدیران شهرداری بجنورد بیان کرد: امیدواریم با رویکرد خدمت ، ایجاد فرصت توسعه و جلب رضایت مردم بتوانیم درخدمت مدیران محترم باشیم و یقین بدانید دغدغه شما مدیران محترم را درسرفصل رئوس کاری خود قرارخواهم داد.
مهندس راعی – همکار بازنشسته وزارت کشور و از همکاران پیشین شهرداری بودند نیز دراین جلسه حضورداشت . ایشان نیزشهرداری ها را موسسات زحمت کش بی پول توصیف کرد که تصور تعطیلی خدماتش فاجعه باراست .
راعی گفت: باید تلاش کنیم خلا حمایتی دولت از شهرداری ها را رفع کنیم و درتلاش برای اصلاح قوانین ، راهکارهای جذب درآمدهای شهرداری را افزایش دهیم.
ایشان گفت: کاردرشهرداری سخت ، توقعات شهروندان بالا ، حوزه وظایف گسترده و حمایت دولت از آن کم است اما بازهم حضور شهرداری بویژه درمدیریت بحران قابل ستایش است زیرا به مدد مدیرانی به حیات خود ادامه می دهد که متعهد ، مخلص و با تجربه اند که برای خدمت به شهرو شهروندان خود را مسئول می دانند.
درادامه مدیران شهرداری طی سخنانی دغدغه خود را مطرح کردند.

 

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری بجنورد واداره کل پست استان

تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری بجنورد واداره کل پست استان درجلسه مشترک مدیرکل اداره پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *