قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / شهرداری بجنورد –  شهرداری پیشگام استان در استفاده از خدمات الکترونیک استفاده از( GIS) دربرآورد کارشناسی وضعیت معابر شهر

شهرداری بجنورد –  شهرداری پیشگام استان در استفاده از خدمات الکترونیک استفاده از( GIS) دربرآورد کارشناسی وضعیت معابر شهر

شهرداری بجنورد –  شهرداری پیشگام استان در استفاده از خدمات الکترونیک

استفاده از( GIS) دربرآورد کارشناسی وضعیت معابر شهر

شهرداربجنورد با انگیزه ارتقای خدمات اجتماعی و ایجاد فرصت متوازن برای همه شهروندان دربهره مندی از امکانات شهرداری ، دراقدامی دیگرثابت کرد اراده شهرداری برای ایجاد خدمات نوین و بروز با تکیه بر دنیای الکترونیک خلل ناپذیر است .

مهندس زارعی با توضیح اینکه ( GIS) یعنی تصاویر ماهواره ای که این امکان را فراهم می کند که وضعیت آسفالت مورد بررسی کارشناسی قرارگرفته وبا برآورد نیاز معابر دراولویت برنامه های عمرانی شهرداری قرار بگیرد ، بیان داشت: تاکنون برداشت اطلاعات در۵ میلیون مترمربع از معابر شهری توسط اکیپ های کارشناسان عمران شهرداری انجام و مورد ارزیابی قرار گرفته است که معابر را دروضعیت خرابی فراگیر، علت خرابی ، مقایسه با وضعیت استاندارد، برآورد میزان خسارت رتبه بندی می کند.

شهرداردرادامه گفت: با این شرایط وضعیت معابر منطبق بر طرح تفصیلی درنرم افزار ( GIS) پیاده سازی می شود و به تفکیک مراحل ارزیابی کارشناسی درردیف جدول اولویت بندی قرار می گیرد.

به گفته مهندس زارعی این اقدام می تواند تکمیل کننده شناسنامه معابرباشد که سیستم مدیریت بروضعیت آسفالت را معرفی می کند.

شهردارافزود: سطوح خدمات عمرانی شهرداری برای معابر بسته به وضعیتی که دارند درقالب نیاز به  لکه گیری ، نیاز به روکش آسفالت ، نیاز به زیرسازی و معابرخاکی و وضعیت مناسب تقسیم بندی می شود تا براساس سطوح ترافیکی شهر ، میزان دسترسی ها و تراکم جمعیت منطقه درجدول اولویت بندی قرار بگیرد.

به گفته مهندس زارعی این اقدام می تواند تحقق توسعه متوازن خدماتی باشد که شهروندان به آن امید دارند زیرا دراین خدمت الکترونیکی شهرداری وضعیت معابر تعیین کننده سطوح خدمات است .

ارتباطات شهرداری – ۶ مرداد ۹۹

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

سابهای خانگی قاتل جان آسفالت – دود بی توجهی درچشم اهالی محل 

پ اینکه شهرداری بجنورد درهر فرصتی از قدرت بالای تخریب پسابهای خانگی حرف می زند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *