قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / دورنمای خدمات شهرداری بجنورد درگلستان شهر

دورنمای خدمات شهرداری بجنورد درگلستان شهر

دورنمای خدمات شهرداری بجنورد درگلستان شهر
مشارکت دو برابری شهرداری درقبال عوارض پرداختی اهالی
طی نشستی که شهردار بجنورد با جمعی از معتمدین محلی گلستان شهر برگزارکرد ، مشکلات این شهرک در دریافت خدمات شهری و عمرانی مورد بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
شهرداراعلام کرد: کلیه امورمربوط به گلستان شهر درحوزه وظیفه شهرداری منطقه یک است و اگرچه باورداریم که اهالی ساکن دراین شهرک با مشکلات متعددی دست وپنجه نرم می کنند اما امکانات محدود شهرداری نیز مانعی بر گسترش خدمات است .
مهندس زارعی ، دورنمای خدمات شهری را بدون مشارکت شهروندان کاری نشدنی توصیف کرد وگفت: هم اکنون اعلام آمادگی می کنم درصورت پرداخت عوارض اهالی شهرک ؛ اعتباردوبرابری برای بهسازی آن هزینه کنیم .
شهردار همچنین از امکان تامین گل و گیاه برای شهرک به شرط مشارکت اهالی برای کاشت نیز خبرداد .
مهندس زارعی به توافق مشترک شهرداری با اداره کل مسکن و شهرسازی اشاره کرده و گفت: ایجاد گلستان شهر هزینه های مالی زیادی را به شهرداری تحمیل کرد و ما ناگزیریم با حداقل ها کناربیاییم اما خوشبختانه اراده استاندارخراسان شمالی به هم افزایی دستگاههای اجرایی برای افزایش توان خدمات به شهروندان واقع شده است و مقرر شده شهرداری درحد توان در منطقه هزینه کند و معادل آن بدستور استاندارمحترم از مسکن وشهرسازی به شهرداری پرداخت شود .
کلنگ احداث پارک هفت هکتاری درگلستان شهر:
شهردار به پروژه احداث پارک محله در گلستان شهر اشاره کرده و بیان داشت : به تاکید استاندارمحترم برای احداث پارکی با این وسعت نیازمند مشارکت درتامین منابع مالی آن هستیم و درصورت محقق شدن این خواسته می توان امیدوار بود درنیمه دوم سال این پروژه وارد فاز اجرایی شود.
مهندس زارعی دربخش دیگری از سخنانش ازارائه صورت وضعیت اقدامات انجام گرفته درشهرک به اداره کل راه وشهرسازی پرداخت و گفت: قرار است معادل این مبلغ به شهرداری پرداخت شود و این اعتبار صرف انجام اموردیگر درشهرک خواهد شد.
وجود ایستگاه زباله که مورد انتقاد اهالی بود به گفته مهندس زارعی به شرط تصویب شورای تامین ، به مکان جدید منتقل خواهد شد.
جمع آوری علفهای هرز ، اجاره تانکر برای آبیاری فضای سبز شهرک ، تجهیز کتابخانه ، نظافت شهرک ، شستشوی سطل های زباله ، تامین و تجهیز زمین در ۲ هزارمترمربع برای ورزش جوانان ، تلاش برجذب اعتباریک میلیاردی برای راه اندازی و تجهیز کتابخانه ازمحل کمکهای نیم درصدی نهاد کتابخانه ها از بودجه شهرداری ازدیگر فرازهایی بود که شهردار به آن اشاره کرد.
دکترامانی عضو شورای اسلامی شهر که ترتیب تشکیل این نشست را داده بود با تاکید برپیگیری مصوبات این جلسه ، دورنمای روشنی را برای اهالی ساکن درشهرک گلستان تبیین کرد و اظهار امیدواری کرد طی دو ماه آینده فرهنگسرای شهرک افتتاح شود.

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری بجنورد واداره کل پست استان

تفاهم نامه همکاری مشترک شهرداری بجنورد واداره کل پست استان درجلسه مشترک مدیرکل اداره پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *