قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / اخبار / توازن بخشی به محلات باید درکنار اقدامات کلان توسعه بخشی شهر محقق شود

توازن بخشی به محلات باید درکنار اقدامات کلان توسعه بخشی شهر محقق شود

درحاشیه نشست شهرداربجنورد با نمایندگان دفاتر تسهیل گری استان :
شهرداربجنورد: توازن بخشی به محلات باید درکنار اقدامات کلان توسعه بخشی شهر محقق شود
شهرداربجنورد در جلسه ای که با مدیران دفاتر تسهیل گری استان برگزار شده بود ، توجه به مباحث بازآفرینی شهری را لازمه توسعه متوازن شهری دانست .
مهندس زارعی با اشاره به اقدامات انجام گرفته درمحله ناظرآباد که از مناطق کم برخوردارشهری است ، بیان داشت: خوشبختانه با بازخوردهای دریافتی متوجه شدیم شروع کارمان را از جای خوبی کلید زدیم که مورد حمایت استاندار محترم و نماینده محترم ولی فقیه نیز قرارگرفته است.
شهردارادامه داد: اگرچه نگاه ما دربهسازی مناطق تلاش بر تغییرکالبدی منطقه از طریق اقدامات مختلف عمرانی است اما نیاز مناطق بویژه در محلات کم برخوردارشاید فراتر از عمران بوده و درحیطه فعالیتهای اجتماعی ، فرهنگی نیز کمبودهای بیشماری خودنمایی می کند.
مهندس زارعی افزود:دفاتر تسهیل گری دربرقراری ارتباط با سایر دستگاههای اجرایی که بخشی از بودجه شان دراین مناطق هزینه می شود ، باید بتوانند ارتباط نزدیک برقرار کرده و از موازی کاری جلوگیری کنند.
شهردار بیان داشت: امروز چالش های مختلفی درمحلات کم برخوردار داریم که گریزی جز انجام اقدامات جامع و فراگیر دراین مناطق برای مدیریت برآن نداریم.
مهندس مختاری ؛ راهبردفترتسهیل گری استان دراین جلسه ضمن ابراز تشکر از همکاری شهرداری با این دفاتر بیان کرد: هم اکنون ۹ محله کم برخوردار درسه دفتر تحت مدیریت وزارت کشور مدیریت می شوند که مجموعه ای ازاقدامات مختلف ازجمله برداشت اطلاعات آماری ، برآیند نیازهای منطقه ای ، اولویت بندی نیازها و .. درآن به انجام می رسد.
مهندس مختاری افزود: رسالت ما نگاه عمرانی و بهسازی محیطی بوده اما درادامه راه نیازهای اجتماعی و فرهنگی براین نیازها قالب شدند .
وی اظهارکرد: شهرداری ها یکی از نهادهای مورد تعامل با این دفاتر هستند که درتعامل با ما می توانیم بازوی اجرایی قوی برای مدیریت شهری باشیم.
مهندس کامرانی ؛ نماینده راهبران وزارت کشور نیز طی سخنانی بیان کرد: دفاتر تسهیل گری برروشهای توانمند سازی اجتماع محوردرشناخت گره ها و آسیب های محله و ایجاد ظرفیت های موجود برای رفع چالش ها فعالیت می کند.
مهندس شایسته ؛ مدیرشهرسازی و معماری شهرداری گفت: باهمکاری دفاتر تسهیل گری در ارائه فعالیت های محلی و جمع بندی تحقیقات وارائه گزارش نتایج آن به شهرداری می توانیم در برنامه ریزی برای سالهای آتی جامع تر و کاربردی تر برنامه ریزی کنیم.
ایشان افزود: محله ناظرآباد ، گلستان شهر ، حلقه سنگ و ملکش که هنوز تحت پوشش این دفاتر قرار نگرفته اند، توسط شهرداری برداشت اطلاعات شده و برای آن برنامه ریزی انجام گرفته است.
مهندس هادیزاده – مسئول دبیرخانه ستاد بازآفرینی بافت فرسوده و مناطق کم برخوردار شهرداری نیز افق روشنی برای شهر درکنار همکاری و تعامل دفاتر تسهیل گری و بازآفرینی شهری با شهرداری توصیف کرد که خدمات آن متوجه کل شهر و شهروندان می شود.

درباره ی روابط عمومی

مطلب پیشنهادی

معاون استاندار:تبلیغات شهری کاندیداها در بجنورد مدیریت شود

معاون استاندار:تبلیغات شهری کاندیداها در بجنورد مدیریت شود معاون سیاسی- امنیتی استاندار خراسان شمالی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *